Postup a vzory zdobenia nechtov

Základom úpravy nechtov je nezabudnúť na čistič nechtov, ktorý  slúži na dezinfekciu a vyčistenie nechtov pred zdobením.
Na experimentovanie potrebujete viac lakov rôznych farieb, biely, červený, fialový, modrý, žltý, perleťový a bezfarebný. Pripravte si jemné štetce pre dosiahnutie čo najlepšieho výsledku. Na  nechty naneste dve vrstvy základného laku. Nechajte vyschnúť každý z nich.
Následne si vyberte motív alebo si urobte návrh. Zoberte lak a jemný štetec a môžete začať experimentovať.  Bezfarebný použite na zakončenie  zdobenia, ktorý slúži proti lámavosti a praskaniu nechtov. 
Môžete použiť samolepky, textúru/ zamiešanie farebného laku do bieleho/, lakovanie pomocou špendlíka, či špáradla. Naneste guľku laku na necht a špáradlom rýchlym pohybom vytvoríte rôzne motívy, kvety, prúžky, bodkočiarky alebo iné abstraktné zdobenie.  Používajte aj svoje vymyslené návrhy, ktoré si pred ozdobovaním znázornite na papier. Potom už len rýchlou rukou urobte správne ťahy. Malé a jemné ozdôbky urobíte ozdôbkami na nechty. 
Snažte sa vytvoriť rovnaký dizajn na všetkých nechtoch. Malé bodky, kvietky, prúžky budú vyzerať jedinečne a roztomilo.