Modeláž akrylových nechtov

Postup – modeláž akrylových nechtov

Postup  modeláže akrylových nechtov je vcelku podobný ako aj u gélových nechtov.
Základným krokom je dezinfekcia kožtičky, nanesenie prostriedku na zmäkčenie kožtičky. Drievkom zatlačte kožtičku a vzniknuté nečistoty odstraňujte vatičkou. Následne napustenou vatou nechty očistíte.
Pilníkom opilujte povrch nechtov, aby gél, ktorý budete nanášať lepšie priľnul k nechtom. Opilovanie povrchu nechtov robte len pozdĺž nechtov. Suchým štetcom odstráňte jemne prach z opilovania.  Modeláž robte pomocou šablóny alebo tipov. Pri šablóne je spôsob jednoduchší, pri tipe je potrebné viac trpezlivosti. Vyskúšajte a vyberte si tip, ktorý sa vám najviac pozdáva.
Pri tipoch si natriete plochu tipu a nalepte na necht. Nesmie sa vám vytvoriť bublina. Kolmo prilepujte k nechtu smerom dole.
Keď nechty dobre vyschli, nasleduje fáza skracovania do požadovanej dĺžky. Na skracovanie použite gilotínu. Prechod medzi tipom a nechtom spilujte do stratená aj postupne opilujte cely tip.
Nanesiete špeciálnu tekutinu, ktorá zvýši priľnavosť. Potom použijete štetec, akrylový prášok a kvapalinu Liquid. Na modelovanie je potrebný akrylovoý prášok a kvapalina liguid, ktorý zaručí stvrdnutie hmoty na vzduchu. Namočte štetec do tekutiny, potom zoberiete guľôčku prášku. Štetec musí byť mokrý aj akrylový prášok. Následné modelujte špičku nechtu, oblúčik nechta. Pri tejto aplikácii musí byť štetec stále mokrý navlhčený Liquidom. 
Nakoniec celej modeláže je finálna úprava. Pilníkom upravte necht do požadovaného tvaru. Následne necht leštičkou vyleštíte.