Modeláž gélových nechtov

 
 
Modeláž gélových nechtov sa robí v porovnaní s akrylovými nechtami pomocou UV lampy. Je to najmodernejšia gélová technika. Necht sa dotvára gélom a dáva sa tvrdnúť do UV lampy. Modelovanie je skutočné umenie.
Naneste Primer na odmastenie a dezinfekciu vlastných nechtov. Primer zabezpečuje aj dokonalú priľnavosť nechtov. Vyberte si tip na nechty. Naneste lepidlo na tip nechta a prilepujte ho od oblúčka nechta. Zvyšné lepidlo odstráňte. Pilníkom zapilujte prechod do stratená. Gilotínou skráťte necht do určitej dĺžky.
Nasleduje nanášanie gélu do stredu nechta. Gél rozťahujte ku koncu nechtového tipu, okolo kožtičky, nechtového lôžka a späť do nechtového stredu. Štetec nesmie počas rozotierania opustiť necht. Vložte nechty do UV lampy. Doba závisí od výkonnosti lampy a druhu gélu.
Druhú vrstvu nanášajte od stredového bodu ku koncu nechtového tipu, len nie tesne ku okrajom nechtu. Vkládajte jeden po druhom do UV lampy a nakoniec všetky naraz. Potom nechty ozdobte a pretrite gélom. Môžete urobiť posledné úpravy. Pretrite milk  gélom a vložte do UV lampy. Nakoniec nechty ošetrite olejovou výživou.  Nechty vydržia tri aj štyri týždne. Odrastené nechty doplňujte gélom.