Starostlivosť o dlhé nechty

Dlhé nechty môžu byť krásne a zmyselné, keď sa o ne vhodne staráte. Dosiahnutie dlhých zdravých nechtov dosiahnete kvalitnou a pravidelnou starostlivosťou. To však neznamená, že sa budete nechtom venovať celý deň. Mnohé ženy vypestujú dlhé nechty alebo majú gélové či akrylové nechty. No, žiaľ  vždy sa im pri práci poškodia. Dlhé nechty sú od prírody slabšie ako tvarované gélové alebo akrylové nechty. Dlhšiu trvanlivosť majú nechty oválneho alebo hranatého tvaru. 
Ochranu nechtov zvýšte hlavne v lete. Slnko a chlór vaše nechty poškodzujú. Stanú sa viac krehkými. Spomeňte si, že nechty sú predlžením vášho tela a preto sa o nich treba starať s rovnakou láskou ako aj o zvyšok svojho tela.
Odlupovanie laku zamedzíte nanesením niekoľko vrstiev laku alebo spevňovača nechtov. Spevňovač chráni a zároveň nechty zvlhčuje. Nepoužívajte ho dlhodobo, pretože spôsobuje krehkosť. Na zosilnenie je vhodný zosilňujúci gél.
Chráňte svoje dlhé nechty pri umývaní riadu, pri prácach v záhrade. Pri upratovacích  práci noste ochranné rukavice.  Nepoužívajte emulzie na ruky s obsahom alkoholu, pretože alkohol vysušuje a vaše nechty nadobudnú krehkosť. Nechty nepoužívajte ako nástroj, namiesto noža, otváranie listov, balíkov, nepoužívajte ako  skrutkovač, či napichovatko.